این دوره برای علاقه مندان به مهارت و فن تدریس و مدرسی زبان انگلیسی مناسب  برای کسانی است که به این حرفه جذاب علاقه مندند و از دانش مناسب زبان انگلیسی برخوردارند. برای ورود به این دوره لزوماً مدرک دانشگاهی زبان انگلیسی نیاز نیست اما فرد متقاضی باید از نظر دانش عمومی زبان در حد قابل قبولی برای ورود به مهارت مدرسی باشد و نیز کلیه کلاس ها و آزمون پایان دوره به زبان انگلیسی خواهد بود.

** در دوره های  T.T.Cبر روی چندین مهارت زبان آموزان تمرکز می شود:

–     بالا بردن دانش زبان آموزان از روش های نوین تدریس و شناخت این روش ها (Methodology)

–      استفاده از روش های آموزش زبان انگلیسی در کلاس های  T.T.Cو آشنا شدن زبان آموزان با محیط و نحوه مدیریت کلاس

–     برگزاری  DEMOبرای شناخت توانایی های زبان آموزان و کاهش استرس زبان آموزان در برگزاری یک کلاس آموزش زبان انگلیسی

–    دانستن استراتژی های و تکنیک های لازم برای ارتقا زبان آموزانی که قصد شرکت در دوره های آیلتس را دارند.

** مزایای شرکت در دوره های T.T.C :

–   فراگیری مبانی و تکنیک های عملی تدریس

–   کارگاه های عملی تدریس و ارائه بازخورد به هر شرکت کننده

–   آشنایی با روشهای مختلف تدریس

–   فراگیری روشهای مدیریت کلاس و روانشناسی کلاس

دوره های TTC در واقع دوره های تربیت مدرس برای تدریس دوره های متفاوت زبان های خارجه  می باشد و TTC مخفف Teacher Training Course می باشد.

در دوره تربیت مدرس  و مدرس (TTC) مرکز تخصصی زبان رادین، چگونگی ارتقاء مهارت در تدریس و روش های به روز تدریس دوره های متفاوت زبان انگلیسی به طور کامل آموزش داده می شود.

تفاوت دوره تربیت مدرس (TTC)  مرکز تخصصی زبان رادین  با سایر مراکز دیگر این است که مدیریت این مرکز اعتقاد دارند که دوره تربیت مدرس   (TTC) باید کاملا به صورت کاربردی تدریس شود و از پرداختن به نکات تئوری باید پرهیز گردد زیرا تدریس یک تجربه است و با تمرین می تواند به اوج برسد .دوره تربیت مدرس (TTC) مرکز تخصصی زبان انگلیسی رادین درطول  8  تا 10 جلسه ،به مدت “1:30 روش تدریس کتاب های کودکان ،نوجوانان وبزرگسالان آموزش داده می شود .این دوره ها برای آموزش مکالمه و زبان عمومی هستند . تمام جزئیات در دوره تربیت مدرس   (TTC) در کمترین زمان تدریس می شوند و سپس از شرکت کنندگانی که Demo آنها قابل قبول بوده است دعوت به شرکت در کلاس اساتید موسسه زبان رادین می شود تا در تعداد جلسات مشخصی در کلاس های واقعی مهارت های تدریس خود را افزایش دهند ودر نهایت بعد از بررسی مدیریت  این مرکز از افرادی که به قابلیت های مناسبی در امر تدریس رسیده باشند دعوت به عمل می آید تا به عنوان استاد در مجموعه ما تدریس کنند.

ما اعتقاد داریم تدریس و انتقال صحیح مطالب امری کاملا متفاوت با میزان دانش است . انتقال صحیح و ساده مطالب می تواند کلاس را برای هر زبان آموزی جذاب کند.ما در این دوره به دانش پژوهان می آموزیم که در کلاس ها مدرس ی کنند زیرا مدرس ی کردن یک مهارت است و افرادی که به درستی آن را بیاموزند می توانند مبدل به اساتیدی گرانمایه  و حرفه ای گردند.

این صحیح است که هر مهارتی به استعداد ذاتی نیاز دارد ولی در بحث تدریس بخش قابل توجهی از مهارت فرد اکتسابی است و با تمرین، فردی که حتی استعداد کمتری داشته باشد می تواند به استاد توانمندی تبدیل شود.

به طور کلی یکی از اهداف اصلی تدریس دوره های تربیت مدرس (TTC) مرکز ما این است که اساتید مجربی را پرورش داده و در امر آموزش مرکز، این اساتید را به کار گیرد یا به عبارت دیگر اولین مصرف کننده این تولید، مجموعه ی خود ما خواهد بود .

** به طور کلی در کلاس های تربیت مدرس  (TTC) ما موارد ذیل تدریس می گردد:

بخش اول :

 • آموزش مدیریت کلاس
 • شناسایی انواع روش تدریس
 • آموزش قانون گذاری و کنترل منظم کلاس
 • آموزش روشهای پرسش درس و ایجاد فضای مشارکت در کلاس
 • آموزش روشهای تدریس اثر بخش
 • روشهای ارتباط گیری با زبان آموزان
 • روان شناسی آموزشی بزرگسالان و کودکان
 • آموزش بُرد نویسی حرفه ای و نحوه استفاده موثر از بُرد
 • روشهای مختلف نظارت بر کلاس و کلاس داری
 • نقش استاد و نقش زبان آموز در کلاس
 • آموزش نحوه علاقه مند سازی زبان آموزان و روشهای موثر آن
 • آزمون سازی مخصوص بزرگسالان
 • آشنایی با روشهای تدریس مختلف و به روز مخصوص بزرگسالان پس از اتمام دوره T.T.C
 •      توانایی نوشتن Teaching Plan
 • چگونگی اداره کردن کلاس های بحث آزاد (Free Discussion)

بخش دوم :

 • تدریس اصولی مهارت های Reading,Writing,Speaking,Listening
 •       آشنایی با کتاب هایProject Success  و روشهای تدریس آن

زبان آموزان در دنیای مدرن امروز فقط علاقه مند به شرکت در کلاس هایی هستند که مدرس ان آن مجموعه مهارت کاربردی تدریس را دارا باشند و دانش پژوهان را ترغیب کنند با تمام اطلاعات تدریس شده در کلاس ،صحبت نمایند و همه چیز را لمس کرده و بتوانند به راحتی شروع به مکالمه در هر سطح آموزشی کنند این کلاس ها می تواند شما را به این قابلیت ها در امر آموزش برساند.

* متقاضیان پس از اتمام این دوره توسط دو آزمون (کتبی و عملی) ارزیابی می شوند و پذیرفته شدگان می توانند جهت همکاری با مجموعه اقدام نمایند. *

* گواهی پایان دوره TTC مورد تایید وزارت فرهنگ و ارشاد از طرف مجموعه به پذیرفته شدگان تعلق می گیرد. *