مکالمه فرانسه

زبان فرانسوی، از زیباترین و غنی ترین زبانهای خارجی است که یک وسیله ی بسیار مطمئن ارتباطی در سطح جهان محسوب می شود. زبان فرانسه بر خلاف اكثر زبانهاي ديگر داراي لحني خوش و آهنگين در هنگام شنيدن و صحبت كردن مي باشد. فراگیری زبان فرانسه یادگیری زبانهای دیگر از جمله اسپانیایی و ایتالیایی را آسان می سازد؛ همچنین برای کسانی که از دانش زبان انگلیسی برخوردار هستند ، به دلیل وجود واژگان مشترک بسیار بین زبان فرانسه و انگلیسی فراگیری این زبان راحت تر خواهد بود. فرانسه زبان مادری میلیون ها شهروند فرانسوی ، سوئیسی ، بلژیکی ، کانادایی و آفریقایی است. ادبیات فرانسه با صدها شاعر و نویسنده تراز اول ، مورد توجه پژوهندگان سراسر دنیاست. فرا گرفتن این زبان دشوار نیست شما میتوانید با اندکی صرف وقت و برنامه منظم این زبان را یاد بگیرید.

سابقه پژوهشی ، توسعه فناوری و خلاقیت فرهنگی کشور فرانسه در بالاترین سطح جهانی قرار دارد. رتبه سوم پذیرش دانشجویان خارجی در جهان از آن کشور فرانسه می باشد. هرساله کشور فرانسه میزبان حدود 260000 دانشجوی خارجی است. کشور فرانسه دارای بیش از 350مرکز آموزش عالی دولتی و خصوصی است. در فرانسه 83 دانشگاه  ،200 مدرسه عالی مهندسی،200 مدرسه عالی مدیریت بازرگانی ، 120 مدرسه عالی دولتی هنر و 20 مدرسه معماری وجود دارد.

کلاس های آموزش مکالمه فرانسه در مؤسسه زبان آموزان رادين به صورت های مختلفی و با کتاب های آموزشی متفاوتی برگزار می شوند که بسته به هدف دانشجویان از یادگیری زبان فرانسه و سطح آنها در زبان فرانسه تعیین می شوند. در این دوره ها اغلب از کتاب های جامع و مکالمه محور   VITE et BIEN استفاده می شوند. برای تسلط بیشتر، آموزش گرامر زبان فرانسه به صورتی به دانشجویان آموزش داده می شود که کمتر احتیاج به حفظ کردن ساختارها باشد و بیشتر گرامر در مکالمه به کار برده می شود.

یکی از معتبرترین و جذاب ترین متد های آموزش زبان فرانسه کتاب VITE et BIEN است كه براي گروه های سني بزرگسالان در نظر گرفته شده است. اين مجموعه همراه با سي دي صوتي با كيفيت بسيار بالا، كه زبان فرانسه را گام به گام ازمبتدي تا پيشرفته به صورت سريع و مؤثر به زبان آموزان آموزش خواهد داد، ارائه می شود. آنچه اين روش آموزشی را از ديگر متدهاي آموزشي متمايز مي‌سازد، آن است كه به طور همزمان بر چهار مهارت زباني تكيه دارد و زبان آموز علاوه براینکه بعد از به پايان رساندن كتاب اول، به راحتي قادر به مكالمات روزمره با لهجه ای کاملاً صحیح است اين توانايي را نيز پیدا خواهد کرد تا نامه و يا متني را به زبان فرانسه بنويسد و يا متن های مشکلی که به زبان فرانسه است تجزیه و تحلیل کند. در اين متد، زبان آموزان هستند كه نقش اصلي را در كلاس ايفا مي كنند، و اكثر فعاليت‌هاي كلاسي، گروهي خواهد بود در نتيجه مكالمه ی زبان آموزان روز به روز تقويت مي‌شود. ناگفته نماند كه اين روش آموزشي براي زبان آموزاني كه قصد مهاجرت به كشورهاي فرانسه زبان را دارند، متدي بسيار مناسب خواهد بود. به اين منظور‌، مؤسسه زبان رادين  با همکاری اساتید مجرب و مسلط به زبان فرانسه درصدد جلب رضايت هرچه تمام تر زبان آموزان محترم مي باشد. قابل توجه است كه در پايان هر 120 ساعت، گواهي معتبری به زبان آموز ارائه مي گردد كه از سوي سفارت فرانسه داراي ارزش قانوني و قابل ترجمه مي‌باشد.

آموزش زبان فرانسه برای افرادی که قصد مهاجرت به کانادا ، تحصیل در فرانسه و کانادا، مهاجرت به کبک، فرانسه و دیگر کشورهای فرانسوی زبان را دارند و یا خواهان شرکت در آزمونهای سفارت فرانسه و گذراندن دوره های امتحان سفارت TCF و TCFQ می باشند بسیار ضروری است. این افراد می توانند در دوره های کوتاه مدت آموزش زبان فرانسه مؤسسه زبان آموزان رادين ثبت نام نمایند و از مزیت های زبان فرانسه بهره مند شوند.

نظام آموزشی دانشگاهی فرانسوی :

لیسانس،مستر ، دکتری

نظام دانشگاهی فرانسه هماهنگ با برنامه آموزشی مشترک با دیگر کشورهای اروپایی برنامه ریزی شده است . در فرانسه آموزش دانشگاهی براساس نیمسال سازماندهی و سال تحصیلی از دو نیمسال تشکیل شده است که تقویم آن به شکل زیر است:

نیمسال اول : از ابتدای اکتبر تا پایان ژانویه

نیمسال دوم : از ابتدای فوریه تا پایان ماه می

هر نیمسال تحصیلی دارای 30 واحد اعتباری است.

مدرک لیسانس شامل 6 نیمسال و جمعاً 180 واحد اعتبار

مدرک مستر: شامل 4نیمسال و 120 واحد اعتبار

آموزش زبان فرانسه :

میزان تسلط به زبان فرانسه با 6 سطح آموزشی ارزیابی میشود که به شرح ذیل است:

سطح A1:مبتدی                سطحA2  :نیمه مبتدی

سطح B1  : متوسط              سطحB2: متوسط پیشرفته

 سطح C1:پیشرفته             سطح C2 : تسلط کامل

برای تحصیل در رشته های علمی مهندسی توصیه میشود حداقل سطح B1 اما برای تحصیل در رشته های علوم انسانی حداقل سطحB2 گذرانده شود.

مدارک زبان :برای ارزشیابی میزان آشنایی به زبان فرانسه چندین آزمون وجود دارد . غالباً برای ورود به دانشگاههای فرانسه گذراندن مدرک یکی از این سه آزمون خواسته میشود:

TCF : Test de Connaissance du Français

TEF : Test d’Evaluation de Français

DELF: Diplôme d’Etudes en langue Française

سایتهای اطلاع رسانی در زمینه تحصیل در فرانسه

http://www.campusfrance.org

http://www.ambafrance-teheran-culture.com

سایتهای آموزش زبان فرانسه:

http://www.fle.fr

http://www.lelefrancaiseniran.com

http://www.qualitefle.fr

http://www.bonjourdefrance.com

http://www.lexiquefle.free.fr

http://www.phonetique.free.fr

مدارک زبان:

http://www.ciep.fr

http://www.fda.ccip.fr

تلفن تماس بخش فرهنگی سفارت فرانسه در ایران

                                            44-43-41/66705040-021

مدرکTCF  کبک :

این امتحان مخصوص افرادی است که قصد مهاجرت به ایالت کبک کشور کانادا را دارند. دارای دو مهارت اجباری درک شنیداری و تولید گفتاری است.داوطلبان حتماً باید سطحB2  را کسب کنند تا حداقل امتیاز را کسب نمایند. هر کدام از مهارتها 5امتیاز دارد . این امتحان در بخش فرهنگی سفارت فرانسه در تهران و معمولاً در پایان هر ماه برگزار میشود.

TCF général:

این امتحان مخصوص افرادی است که قصد ادامه تحصیل در کشور فرانسه و مقاطع تکمیلی را دارند ( کارشناسی ارشد و دکتری ) . دارای مهارتهای اجباری درک شنیداری،، درک مطلب و گرامر و واژگان می باشد. این آزمون در بخش فرهنگی سفارت فرانسه در تهران و معمولاً هر دو ماه یکبار انجام میشود.

TCF DAP:

این آزمون مخصوص افرادی است که قصد ورود به سیستم دانشگاهی فرانسوی را از ابتدا دارند و دارای مدرک پیش دانشگاهی و کاردانی هستند. این آزمون دارای مهارتهای اجباری درک شنیداری و درک مطلب و گرامر و واژگان و تولید نوشتاری است.این آزمون فقط سالی یکبار و معمولاً اواخر بهمن ماه در بخش فرهنگی سفارت فرانسه در تهران انجام میشود.

 امتحانات DELF:

 مدرک رسمی است که در سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده است. وزارت آموزش ملی فرانسه این مدارک را جهت گواهی توانایی و تسلط به زبان فرانسه داوطلبانی که فاقد مدارک دبیرستانی یا عالی فرانسوی هستند اعطا می کند. این مدرک محدویت زمان اعتبار ندارد و افراد دارای Delf B2 از هرگونه آزمون زبان فرانسه برای ورود به دانشگاههای فرانسه معاف هستند.امتحاناتDELF  چهار توانایی زبان شناختی را ارزیابی میکنند:   درک مفاهیم شنیداری، فهم مفاهیم نوشتاری ، بیان شفاهی و بیان نوشتاری.

این امتحانات دارای چهار سطحA1  و A2و B1و B2می باشد. داوطلب قبل از شرکت در امتحان یکی از سطوح را انتخاب و در آزمون شرکت میکند. این آزمون دارای هر 4 مهارت زبانی ( اجباری ) می باشد. هر مهارت دارای 25 نمره است که داوطلب باید حداقل نمره 50 از 100 را کسب نماید تا مدرک DELF  را کسب نماید.

(داوطلب نباید در هیچ یک از مهارتها کمتر از 5 را کسب کرده باشد.) این مدرک جهت ادامه تحصیل در دانشگاهها ی فرانسه در مقاطع تحصیلات تکمیلی استفاده میشود .

با توجه به سابقه درخشان اين مركز در ارائه اين زبان و همكاري مدرسينی با تحصيلات فوق ليسانس و دکتری توجه علاقمندان زيادی را به خود جلب نموده است.

علاقمندان به اين زبان از سطح پايه شروع کرده و تا سطوح قابل قبول خود ادامه ميدهند. گواهی های صادر شده پس از اتمام هر دوره جهت مهاجرت يا پذيرش در دانشگاههای خارج از ايران قابل قبول و نياز به ترجمه ندارد.

کتاب های آموزش زبان فرانسه مختلفی وجود دارند همانند کتاب های: Alter ego ، کتاب Campus ، کتاب Reflect که در کلاس های خصوصی مؤسسه زبان آموزان رادين اگر ترجیح دانشجو این کتاب ها باشند می توانند تدریس شوند اما کتاب های اصلی مؤسسه در کلاس های نیمه خصوصی و عمومی زبان فرانسه مؤسسه زبان آموزان رادين کتاب های VITE et BIEN  می باشند. سایت آموزش زبان فرانسه مؤسسه زبان آموزان رادين در کنار این موارد به برگزاری آموزش آنلاین فرانسه هم اقدام می نماید و دانشجویان می توانند اکثر منابع مورد نیاز خود را مانند نرم افزار آموزش زبان فرانسه و هم چنین کتاب های الکترونیکی آموزش فرانسه را به صورت رایگان دانلود کنند.  برای اینکه به رشد فراگیری زبان آموزان کمک شود و در محیط زبان فرانسه قرار بگیرند كلاسهاي فرانسه 3 روز در هفته در روزهاي زوج و فرد برگزار می گردد. برای کسب اطلاع بیشتر پیرامون دوره های آموزشی زبان فرانسه با شماره های مؤسسه تماس بگیرید.

موسسه زبان رادین بهترین و مدرن ترین آموزشگاه زبان در شیراز

آکادمی مدرن زبان رادین اولین و برترین مرکز آموزش زبان هوشمند جنوب کشور